M.Morawiecki: rosyjska dezinformacja jest istotnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa UE

0
Fot. Facebook: Mateusz Morawiecki
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rosyjska dezinformacja jest istotnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Unii Europejskiej, a brak odpowiedzi na propagandę może zachęcić Kreml do dalszego podważania faktów historycznych – ostrzegł Mateusz Morawiecki. Polski premier mówił o tym w wideoprzesłaniu skierowanym do uczestników odbywającej się w Pradze konferencji, która jest poświęcona wyzwaniom stojącym przed europejską polityką pamięci historycznej.

Mateusz Morawiecki powiedział, że poprzez swą propagandę dotyczącą wojny na Ukrainie, Rosja prowadzi wojnę hybrydową skierowaną w kierunku nie tylko swoich obywateli, ale też Europejczyków i opiniotwórców na całym świecie. “Kreml chce siać nieufność, wykorzystywać słabości i podważać procesy demokratyczne, co jest istotnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Unii Europejskiej” – powiedział premier.
Brak odpowiedzi Europy na rosyjską propagandę może zachęcić reżim Władimira Putina do kwestionowania dobrze udokumentowanych i dobrze poznanych faktów historycznych. “Nie powinniśmy też zapominać o ideologii ruskiego miru, która jest odpowiednikiem XX-wiecznego komunizmu. To nie szaleństwo, lecz przemyślana strategia, która już otworzyła bramy do ludobójstwa” – powiedział szef polskiego rządu dodając, że ideologia Kremla stanowi śmiertelne zagrożenie dla całej Europy.

Mateusz Morawiecki przypomniał, że w ostatnich latach w Rosji przyjęto przepisy, które stały się narzędziem cenzury. Uniemożliwiły one niezależnym rosyjskim historykom prowadzenie badań i doprowadziły do wymazania faktów historycznych niepasujących do rosyjskiej narracji o II wojnie światowej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!