Szef BBN: A. Duda rozmawiał z szefem CIA

0
91
Fot. Kancelaria Prezydenta RP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z przebywającym w Warszawie szefem amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej CIA Williamem Burnsem. Poinformował o tym we wpisie na Twitterze szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera.

Wcześniej William Burns odwiedził Ankarę i Kijów. “Rozmowa dotyczyła ogólnej sytuacji bezpieczeństwa, pojawił się kontekst ostatnich wydarzeń. Na linii Polska-USA wiele dziś pracy” – napisał Szef BBN.

Wczoraj po południu w Przewodowie przy granicy z Ukrainą doszło do eksplozji prawdopodobnie ukraińskiej rakiety przeciwpowietrznej. W jej wyniku zginęły dwie osoby. 

Wczoraj doszło do zmasowanego rosyjskiego ataku na ukraińską infrastrukturę energetyczną. “Ukraina broniła się. Mieliśmy do czynienia z poważnym starciem wywołanym przez Rosję” – mówił prezydent.

Prezydent Andrzej Duda zapewnił po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, że obecnie nie ma żadnego bezpośredniego zagrożenia dla Polski i jej obywateli. Dodał, że nie ma sygnałów, by nasz kraj był zagrożony w sensie militarnym.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!