ZUS uruchomił pierwszą aplikację mobilną – mZUS

0
102
Fot. Wirtualne Media
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił pierwszą aplikację mobilną – mZUS

Umożliwia ona szybki dostęp do informacji i wniosków o świadczenia dla rodziny, na przykład “500 Plus” czy “Dobry start”. Można z niej skorzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS.

Rzecznik prasowy ZUS Paweł Żebrowski przekazał, że aplikacja ma ułatwić rodzicom staranie się o środki. Przypomniał, że wnioski o świadczenia rodzinne można składać wyłącznie online. “Liczymy, że dzięki aplikacji uda się jeszcze skrócić czas wnioskowania o świadczenia. Dzięki aplikacji rodzice sami zdecydują, kiedy złożyć wniosek, na przykład rano, wieczorem czy w weekendy, kiedy odwiedzanie urzędów jest niemożliwe” – powiedział.

Aktualnie aplikacja mZUS przeznaczona jest dla osób, które mogą skorzystać ze świadczeń dla rodzin.

Paweł Żebrowski dodał, że są już plany jej rozwoju. W przyszłości aplikacja zostanie poszerzona o kolejne świadczenia: Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i dofinansowanie do żłobków.

“Można powiedzieć, że dzięki temu rodzice będą mieli pełną paletę możliwości składania tych wniosków drogą online, konkretnie przez aplikację mZUS” – dodał.

Aby aktywować aplikację, klient musi połączyć ją ze swoim profilem PUE. Oznacza to, że bez posiadania profilu PUE klient nie będzie mógł skorzystać z aplikacji. Proces aktywacji i połączenia aplikacji z profilem PUE został opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!