Polska: 11 listopada rozpocznie się kolejna akcja charytatywna “Polak z Sercem”

0
Fot. polakzsercem.pl

Pomoc Polakom mieszkającym na Kresach – to założenie akcji charytatywnej “Polak z Sercem”, której piąta odsłona rozpocznie się 11 listopada.

Wsparciem będą objęte osoby z Ukrainy, Białorusi i Litwy. Martyna Gieleta z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży mówi, że główna część zbiórki odbędzie się na ulicach polskich miast. Pieniądze będą zbierać wolontariusze z puszkami. W wyznaczonych punktach wielu miast do 20 listopada będzie można też złożyć produkty żywnościowe z długim terminem przydatności, środki czystości, artykuły szkolne i wiele innych. “Zachęcamy też do pomocy modlitewnej” – dodaje Martyna Gieleta.

O tym, jak potrzebna jest pomoc dla Polaków, którzy mieszkają na Wschodzie, mówiła senator Maria Koc, patron honorowy akcji “Polak z Sercem”. “Poziom życia na Ukrainie i Białorusi jest inny niż w Polsce, do tego wojna dotknęła wszystkich, nie tylko tam, gdzie są intensywne działania wojenne, do tego idzie zima, potrzeby są duże, włączcie się państwo w akcję” – zachęcała.

W tym roku część środków zostanie również przekazana na organizację wyjazdu dla ubogich młodych na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.
Wesprzeć akcję będzie można też poprzez eDaromat na stronie www.polakzsercem.pl lub wysyłając SMS o treści KRESY na numer 72052 (2,46 zł z VAT). W poprzedniej edycji ponad dwustu młodych wolontariuszy z całej Polski zebrało ponad 100 tysięcy złotych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!