Polska: akt oskarżenia w sprawie Strajku Kobiet

0
Strajk Kobiet Polska aborcja
Fot. Twitter: Katarzyna Lubnauer/Nowoczesna
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prokuratura Okręgowa w Warszawie ponownie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko liderkom tak zwanego Strajku Kobiet. Jak podaje portal TVP Info, dotyczy on Marty Lempart, Krystyny Suchanow oraz Agnieszki Czeredereckiej-Fabin.

Zarzuty stawiane kobietom obejmują “sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób” oraz spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego poprzez organizację demonstracji w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Demonstracje miały miejsce w czasie pandemii koronawirusa, jesienią i zimą 2020 roku. Marta Lempart jest oskarżona ponadto o znieważenie funkcjonariuszy policji oraz publiczne pochwalanie przestępstw podczas wywiadu w jednej ze stacji radiowych.

Akt oskarżenia został skierowany do sądu w lipcu 2021 roku, w listopadzie tego samego roku Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o zwrocie aktu oskarżenia do prokuratury. Jako powód sąd podawał stwierdzenie “istotnych braków”. Prokuratura ponownie przekazała do sądu akt oskarżenia 20 października.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!