Trzaskowski nie lubi księgarni?

0
fot. tarabuk.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński zaapelował do władz Warszawy o wytłumaczenie się z nieprzedłużenia najmu słynnej księgarni Tarabuk. Kilkukrotna laureatka plebiscytu “Ulubiona Księgarnia Warszawy” musiała opuścić miejski lokal przy Nowym Świecie 63. Obecnie funkcjonuje w Centrum Sztuki Współczesnej na Zamku Ujazdowskim.


Minister kultury ogłaszając wyniki II edycji programu “Certyfikat dla małych księgarni” podkreślił, że nie można niszczyć czegoś, co jest najwartościowsze i ma za sobą lata tradycji. “To jest skandal, chociaż mam nadzieję, że to jakaś pomyłka. Nie można stawiać na równi tej instytucji z innymi instytucjami i wprowadzać rywalizację rynkową, tym bardziej, że z tego co wiem, tamten lokal stoi pusty. To jest wstyd dla osób, które podejmowały tę decyzję i bardzo bym prosił, żeby publicznie się z tego wytłumaczyły, dlaczego podmiot, który wygrał konkurs na tamten lokal, nie zaistniał, natomiast o mały włos zniszczono by tak cenną instytucję dla polskiej kultury” – powiedział Piotr Gliński.

Wicepremier dodał, że warto byłoby poprawić politykę samorządów w tym zakresie. “Chcielibyśmy raczej z samorządami współpracować właśnie na rzecz promowania i podtrzymywania funkcjonowania tego typu unikalnych miejsc w mieście” – powiedział minister kultury.


O utrzymanie siedziby księgarni przy Nowym Świecie apelowali do burmistrza dzielnicy Śródmieście klienci i przyjaciele Tarabuka. Przekonywali, że to jedna z kulturalnych wizytówek Warszawy i Śródmieścia, a dla takich instytucji kluczowe jest posiadanie stałego adresu. Niestety nie dało to rezultatu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!