UNICEF zapłaci 500+

0
240
Fot. unicef.org
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci, czyli UNICEF, wesprze wypłatę 500+ dla ukraińskich uchodźców – poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Na ten cel przeznaczy około 100 milionów złotych. Środki trafią do ukraińskich uchodźców, którzy przybyli do Polski w związku z wojną w ich kraju.


Jak powiedziała prezes ZUS-u Gertruda Uścińska, przedstawiciele UNICEF wysoko ocenili rozwiązania wdrożone przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w zakresie pracy na rzecz uchodźców z Ukrainy. Wyjaśniła, że podstawą decyzji o przyznaniu środków była wizyta przedstawicieli Funduszu w ZUS wiosną tego roku. Dodała, że chodzi o kwotę 20 milionów dolarów na refundację świadczeń wychowawczych 500+ na rzecz ukraińskich dzieci.


Porozumienie w tej sprawie podpisali wczoraj w Warszawie: minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, prezes ZUS profesor Gertruda Uścińska i koordynator krajowy UNICEF w Polsce Rashed Mustafa.


Jak przypomina zakład, świadczenia dla rodzin z ZUS dla uchodźców z Ukrainy przysługują na podstawie specustawy ukraińskiej. Muszą oni przebywać w Polsce, aby prawo do świadczeń przysługiwało. Każdy wyjazd powyżej 30 dni musi być zgłoszony w ZUS.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!