Stypendia Fundacji “Dorastaj z Nami”

0
120
fot.prezydent.pl/Grzegorz Jakubowski/KPRP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda wręczyli dyplomy stypendialne Fundacji „Dorastaj z Nami” dzieciom żołnierzy, strażaków, policjantów, funkcjonariuszy i pracowników służb publicznych, których rodzice zginęli bądź zostali ciężko ranni na służbie.

Dyplomy zapewnią im wieloletnie wsparcie psychologiczne, edukacyjne, finansowe oraz przygotowanie do podjęcia pracy lub służby.
“Każdy żołnierz, funkcjonariusz, żeby mógł służyć spokojnie, musi być pewien, że jego rodzina w razie czego otrzyma pomoc, że będzie wsparcie – nie tylko finansowe, choć to jest fundamentalnie ważne, ale także coś, co jest trudno dotykalne – serce, zaangażowanie, pomoc w postaci dobrego słowa, drugiego człowieka” – mówił prezydent podczas uroczystości wręczenia dyplomów.


W tym roku pomoc otrzymało 14 nowych podopiecznych – siedmioro dzieci żołnierzy, czworo dzieci strażaków PSP, jedno dziecko funkcjonariusza SOP i dwoje dzieci policjantów. Podczas uroczystości po raz pierwszy odbyło się pożegnanie siedmiu dzieci wychodzących spod opieki Fundacji, bo ukończyły 25 lat, zakończyły etap edukacji lub podjęły pracę, czy służbę.


Była to 12. gala Fundacji „Dorastaj z Nami”. Od sześciu lat wydarzenie jest organizowane w Belwederze pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!