“Dobry Sklep” w Krakowie

0
Fot. krknews.pl/andreyrafael
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Krakowie zaczął działać sklep socjalny “Dobry Sklep” – informuje dziennik regionalny “Gazeta Krakowska”. Mogą w nim robić zakupy osoby lub rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej na podstawie skierowania wydanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Płaci się kartą, wydaje punkty.


Gazeta wyjaśnia, że ideą sklepu jest to, by mieszkańcy w potrzebie “kupowali” to, co faktycznie im jest potrzebne, a nie dostawali to, co akurat mają ośrodki pomocowe. Chodzi też o to, by otrzymane środki przeznaczyli faktycznie na jedzenie. Sklep socjalny oferuje pełnowartościowe artykuły spożywcze: pieczywo, nabiał, warzywa, owoce, produkty suche – makarony, kasze, ryż, a także słodkie i słone przekąski. Ceny mają być zbliżone do rynkowych.


“Gazeta Krakowska” pisze, że do korzystania ze sklepu uprawnione są osoby, których dochód nie przekracza 200 procent kryterium dochodowego, o którym jest mowa w ustawie o pomocy społecznej. Dziennik wyjaśnia, że w przypadku osób samotnie gospodarujących jest to kwota 1 552 złote netto, a w przypadku rodzin – 1200 złotych netto.


Osoby skierowane przez krakowski MOPS otrzymają imienną kartę z numerem PIN do wykonywania transakcji w sklepie. Będą na niej zapisane punkty przyznane na dany miesiąc. Można je wykorzystać w ciągu 30 dni od daty aktywowania ich na karcie. Niewykorzystane punkty nie będą przechodzić na kolejny okres i nie podlegają wymianie na środki pieniężne. Szczegółowa tabela punktów będzie dostępna w sklepie. “Gazeta Krakowska” dodaje, że w “Dobrym Sklepie” będzie można nieodpłatnie otrzymać artykuły spożywcze maksymalnie dwa razy w tygodniu, w okresie wskazanym na skierowaniu.


“Dobry Sklep” znajduje się przy ulicy Siemaszki 31. W poniedziałki działa od 12:00 do 18:00, od wtorku do piątku – od 9:00 do 15:00.
“Gazeta Krakowska” przypomina, że pierwszy sklep socjalny w Polsce powstał w Katowicach.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!