Polska – Białoruś za murem

0
267
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Polska skończyła budowę bariery ochronnej na granicy z Białorusią. – poinformował Stefan Żaryn, pełnomocnika Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej. “Nielegalne przedostanie się do Polski jest obecnie niemożliwe. Polska granica jest dziś najlepiej chroniona w Europie.” – podkreślił Źaryn. W kolejnym wpisie Stefan Żaryn dodał, że na granicy trwa obecnie montowanie perymetrii. “To kolejny etap inwestycji w nowoczesne zabezpieczenia, którymi RP wzmacnia ochronę naszej granicy.” – podsumował.

Zapora na granicy polsko-białoruskiej została zbudowana na długości około 187 kilometrów. Ma 5 i pół metra wysokości. Zabezpieczenie jest wykonane z paneli stalowych o wysokości 4 i pół metra, zwieńczone zwojem z drutu (concertina) tak, aby nie można było przejść na drugą stronę.


W zaporze są specjalne przejścia dla zwierząt – analogicznie, jak przy budowie autostrad. Graniczne rzeki, cieki wodne, nie są zagrodzone. Na tych odcinkach zostały zastosowane inne systemy ochrony granicy, co umożliwi dzikim zwierzętom jej swobodne przekraczanie.
Na zaporze są obecnie instalowane elektroniczne metody ochrony granicy: czujniki ruchu i kamery.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!