Nowy szef KPRM już wkróce

0
138
Fot. wikipediacommons
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski powiedział Polskiemu Radiu, że prawdopodobnie w przyszłym tygodniu ogłoszona zostanie decyzja w sprawie tego, kto zostanie nowym szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dziś ze stanowiska zrezygnował Michał Dworczyk.


Krzysztof Sobolewski mówił, że zmiany w rządzie były jednym z tematów dzisiejszego posiedzenia prezydium komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Zaznaczył jednak, że nie rozmawiano o szerszej rekonstrukcji, a jedynie o zmianach w Kancelarii Premiera. Dodał, że w tej kwestii zostały podjęte wstępne decyzje. Podkreślił, że będą one jeszcze przedmiotem dyskusji na kolejnym posiedzeniu prezydium komitetu politycznego PiS w przyszłym tygodniu. Termin przyszłotygodniowego posiedzenia kierownictwa PiS nie jest jeszcze znany. Prezydium komitetu politycznego PiS tworzą prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, wiceprezesi ugrupowania między innymi Beata Szydło i Mariusz Błaszczak, sekretarz generalny partii Krzysztof Sobolewski oraz szef klubu parlamentarnego ugrupowania Ryszard Terlecki.


Posiedzenie kierownictwa PiS dotyczyło również sytuacji bieżącej w kraju, w tym kryzysu energetycznego, a także spraw międzynarodowych, w tym zaanektowania czterech obwodów ukraińskich przez Federację Rosyjską.

(fot.wikipediacommons)

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!