Śmiertelny wypadek w płockim Orlenie – 2 osoby nie żyją

0
302
Fot. StockWatch
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Dwie osoby zginęły w wypadku, do którego doszło w Zakładzie Produkcyjnym PKN Orlen w Płocku. Biuro prasowe koncernu poinformowało, że zapalił się piec na instalacji Hydroodsiarczania Gudronu, która była uruchamiana po planowanym remoncie. “Zakładowa straż pożarna oraz odpowiednie służby PKN Orlen niezwłocznie podjęły działania ratownicze, co umożliwiło ugaszenie pożaru w ciągu pół godziny” – poinformowano w komunikacie. Koncern zapewnia, że rodziny ofiar objęte zostały pomocą psychologiczną. “Wszystkie pozostałe osoby przebywające na miejscu zdarzenia są bezpieczne, nie odniosły obrażeń i również objęte zostały pomocą psychologiczną. W gotowości pozostaje Fundacja Orlen, która w kolejnym kroku będzie w kontakcie z rodzinami ofiar i udzieli im wszelkiego niezbędnego wsparcia” – dodano.

Komisja do zbadania okoliczności zdarzenia


Obecny na miejscu prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powołał specjalną komisję, która szczegółowo przeanalizuje okoliczności zdarzenia. Spółka pozostaje w kontakcie ze wszystkimi właściwymi służbami, aby jak najszybciej ustalić przyczyny wypadku. Firma zapewnia, że niezwłocznie po wystąpieniu zdarzenia odpowiednie służby ochrony środowiska przeprowadziły badania, które nie zarejestrowały przekroczeń norm jakości powietrza.Kondolencje od wicepremiera Sasina w mediach społecznościowych

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin złożył kondolencje rodzinom ofiar wypadku w płockim Orlenie. “Bardzo smutna wiadomość. W wyniku wybuchu w zakładzie PKN Orlen w Płocku zginęły dwie osoby. Wyrazy współczucia dla rodzin i bliskich” – napisał polityk w mediach społecznościowych.

W związku z tym, że do zdarzenia doszło na wyłączonej z procesów produkcyjnych i uruchamianej po remoncie instalacji, Zakład Produkcyjny w Płocku pracuje bez zakłóceń.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!