83. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że 27 września to ważna data w historii Polski, ponieważ tego dnia w 1939 roku zostało utworzone Polskie Państwo Podziemne. Jak napisał w liście odczytanym podczas uroczystości 83. rocznicy tego wydarzenia w tamtym czasie “utworzona została konspiracyjna Służba Zwycięstwu Polski”.


Prezydent zaznaczył, że była to pierwsza spośród szeregu kolejnych struktur, które rozwinęły się w cały system władz i instytucji znanych jako Polskie Państwo Podziemne. Podkreślił, że “z dumą przypominamy sobie i światu ten unikalny fenomen”.
W liście prezydent oddał cześć tym, którzy walczyli o wolność Rzeczypospolitej ryzykując własne życie. “Wszystkim, którzy swoją służbą i pracą budowali siłę oraz autorytet Polski Podziemnej, składam uroczysty hołd” – napisał prezydent.


Andrzej Duda dodał, że tylko własne, wolne, suwerenne państwo stwarza najlepsze warunki do wszechstronnego rozwoju narodu i jest najpewniejszym gwarantem naszych praw i wolności. W liście prezydent zwrócił uwagę, że po 1989 roku “umacnianie suwerenności Rzeczypospolitej było, jest i pozostanie nienaruszalną płaszczyzną dialogu oraz współpracy wszystkich środowisk społecznych i sił politycznych w Polsce”.


List od prezydenta Andrzeja Dudy podczas uroczystości przed pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie odczytał szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot.

fot: dzieje.pl

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!