Polska: ABW zatrzymała mężczyznę, który groził prezydentowi śmiercią

0
Fot. gov.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała mężczyznę, który publicznie znieważał prezydenta, a także nawoływał do jego zabójstwa. Piotr U. groził również premierowi oraz znieważał funkcjonariuszy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Polski.
Jak informuje ABW, Piotr U. publikował na Facebooku obraźliwe i wulgarne wypowiedzi zawierające nieprawdziwe stwierdzenia skierowane w stronę urzędującego prezydenta.

“Poprzez swoją aktywność w mediach społecznościowych nawoływał do zabójstwa prezydenta i premiera oraz funkcjonariuszy policji” – dodał w oświadczeniu rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

W ubiegłym miesiącu mężczyzna został zatrzymany w Bełchatowie, trafił na 3 miesiące do aresztu.

Usłyszał zarzuty publicznego pochwalania zbrodni zabójstwa w celu wyniszczenia określonych grup etnicznych, nawoływania do zabójstwa prezydenta, urzędującego prezesa Rady Ministrów i funkcjonariuszy policji, a także znieważenia prezydenta. 
Podejrzany podczas przesłuchania w prokuraturze 24 czerwca nie przyznał się do postawionych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia, w których zapewnił, iż wyraził jedynie swoje poglądy, nikogo nie obrażał.  

Śledztwo w sprawie zostało wszczęte 13 czerwca na podstawie zawiadomienia o przestępstwie złożonego przez Wydział Zamiejscowy w Łodzi Delegatury ABW w Katowicach.Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział Zamiejscowy w Łodzi Delegatury ABW w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim. 

“Piotr U. jest pierwszym podejrzanym w tej sprawie. Sprawa będzie miała dalszy ciąg” – dodał Stanisław Żaryn.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!