Polska – PAŻP: porozumienie z kontrolerami ruchu lotniczego

0
131
pażp
Fot. bankier.pl
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Jest ostateczne porozumienie między dyrekcją Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, a kontrolerami ruchu lotniczego. Oświadczenie w tej sprawie przekazała prezes PAŻP Anita Oleksiak. 

Porozumienie reguluje kwestie wynagrodzeń i kształt umów o pracę. Anita Oleksiak podkreślił, że integralną częścią porozumienia są kwestie bezpieczeństwa pracy kontrolerów. Wszystkie ustalenia mają być wprowadzane sukcesywnie do 2025 roku. Szef gabinetu politycznego ministra infrastruktury Tomasz Tomala powiedział, że Polscy bez obaw mogą korzystać z połączeń lotniczych w czasie wakacji. Zapewnił też, że przestrzeń powietrzna nad Polską jest bezpieczna. 

Przedstawicieli kontrolerów nie było na konferencji. Wydali on jednak swoje oświadczenie. Potwierdzili w nim zawarcie porozumienia. Podkreślili, że zmiany w Regulaminie Pracy i aneksie do Regulaminu Wynagradzania wpływają pozytywnie na bezpieczeństwo ruchu lotniczego, organizację i kulturę pracy oraz tworzą obiektywne kryteria wynagradzania pracowników operacyjnych PAŻP. Dodali, że wypracowane rozwiązania pozwolą zachować ciągłość zapewniania służb ruchu lotniczego w polskiej przestrzeni powietrznej. 

Spór z kontrolerami ruchu lotniczego toczy się od jesieni zeszłego roku. Kontrolerzy domagali się poprawy bezpieczeństwa pracy, przywrócenia uposażeń do stanu sprzed pandemii, a także przywrócenia do pracy osób, które zostały zwolnione przez poprzednią dyrekcję PAŻP. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!