Polska: jutro startują skierowane do młodych “Wakacje z WOT”

0
112
Fot. Facebook: WOT
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Jutro startuje kolejna edycja programu Wojsk Obrony Terytorialnej pod nazwą “Wakacje z WOT”. Program skierowany jest do młodych osób. Około pięciuset ochotników na terenie pięciu województw weźmie udział w szesnastodniowym szkoleniu podstawowym, które umożliwi wejście na wojskową ścieżkę rozwoju zawodowego.

Jak informuje zespół prasowy Wojska Obrony Terytorialnej, projekt to wakacyjne szkolenie wojskowe skierowane do każdego, kto chce wykorzystać sezon urlopowy i przerwę w nauce na rozpoczęcie służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Szkolenia będą realizowane w województwach: małopolskim, podkarpackim, pomorskim, łódzkim i śląskim.

Na najbliższy weekend zaplanowane są także trzy przysięgi wojskowe terytorialsów. 180 ochotników WOT zakończy szkolenie podstawowe i złoży przysięgę wojskową.

Wakacyjny program Wojsk Obrony Terytorialnej powstał w 2019 roku. Od tego czasu przeszkolenie wojskowe odbyło osiem tysięcy ochotników. Do służby w szeregach Wojskach Obrony Terytorialnej chętnie zgłaszają się osoby młode – uczniowie powyżej 18. roku życia oraz studenci.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!