M. Morawiecki – chcemy zwiększyć wydobycia węgla w reakcji na szantaż Rosji

0
143
Fot. Facebook: Mateusz Morawiecki
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Polska chce zwiększyć wydobycie węgla krajowego w reakcji na szantaż energetyczny Rosji. Szef rządu mówił o tym przed rozpoczęciem drugiego dnia unijnego szczytu w Brukseli, na którym kryzys energetyczny i wstrzymywanie przez Rosję dostaw gazu ma być jednym z tematów. 

Premier Mateusz Morawiecki mówił też o konieczności wypracowania rozwiązań na poziomie unijnym. „Lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Lepiej dzisiaj myśleć o mechanizmach ogólnoeuropejskich, które pozwolą zapobiec szantażowi gazowemu i szantażowi energetycznemu” – powiedział szef rządu. 

Podkreślił, że na szczycie zamierza mówić o ponownym uruchomieniu energetyki węglowej. „Są kraje takie jak Niemcy, Austria, a nawet Holandia, które na zasadzie planów awaryjnych z powrotem wracają do energetyki węglowej. My utrzymaliśmy naszą energetykę węglową, chcemy zwiększyć wydobycie węgla krajowego. Jest to konieczne z perspektywy zabezpieczenia na zimę, na jesień” – powiedział premier Mateusz Morawiecki. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!