Polska: ponad 100 mln złotych na program aktywizujący cudzoziemców

0
145
Fot. Twitter: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Organizacje pozarządowe, samorządy i instytucje rynku pracy otrzymają łącznie 104 mln zł na projekty związane z aktywizacją zawodową i integracją cudzoziemców – informuje resort rodziny i polityki społecznej. Pieniądze te przekazane zostaną w ramach konkursu “Razem Możemy Więcej”.  

Szefowa resortu rodziny Marlena Makąg przypomniała, że w pierwszych dniach inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę najpilniejszą potrzebą było zapewnienie uchodźcom bezpiecznego schronienia. Zaznaczyła, że rząd przygotowywał instrumenty ułatwiające obywatelom Ukrainy wchodzenie na polski rynek pracy.

Pierwsze z takich rozwiązań znalazły się w specustawie o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. W ubiegłym tygodniu rząd przyjął projekt nowelizacji tej ustawy, który przewiduje doprecyzowanie i uzupełnienie dotychczasowych przepisów. Projekt wprowadza m.in. rozwiązania służące zapewnieniu przez samorządy opieki nad najmłodszymi dziećmi uchodźców, w szczególności w sytuacji, gdy ich rodzice pracują. Doprecyzowane zostają przepisy pozwalające na eliminację przypadków pobierania świadczeń przez obywateli Ukrainy, którzy wyjechali z Polski. Projekt przewiduje także wdrożenie rozwiązań ułatwiających dostęp do szkoleń z języka polskiego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!