Premier M.Morawiecki: ukraińscy żołnierze walczą również o nasze bezpieczeństwo

0
Fot. Facebook: Mateusz Morawiecki
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Państwo polskie nie traci, w bilansie ogólnym będziemy raczej zyskiwać na tej emigracji – powiedział premier Mateusz Morawiecki o napływie ukraińskich uchodźców. Podczas Ogólnopolskiego Kongresu Dialogu Młodzieżowego szef rządu zaznaczył, że pomoc Ukraińcom to dla Polski nie jest duży wydatek, ponieważ dla wielu działań humanitarnych pozyskujemy środki ze Wspólnoty Europejskiej. 

Premier Mateusz Morawiecki mówił o szczególnym męstwie żołnierzy ukraińskich, którzy bronią swego kraju przed rosyjskim agresorem. “Ukraińscy żołnierze, prawdziwi wojownicy, walczą również o nasze bezpieczeństwo, o naszą wolność, oni tam umierają”- podkreśłił szef rządu. Dodał, że był niedawno w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim, a kilka tygodni wcześniej we Lwowie i widział okaleczonych w wojnie z rosyjskim najeźdźcą ukraińskich żołnierzy. “Widziałem chłopaków bez nóg, bez rąk, nikt by nie chciał tak żyć, a oni tę ofiarę złożyli, również za naszą wolność”- zauważył premier.

Mateusz Morawiecki mówił młodzieży, że to, co się dzisiaj dzieje za naszą wschodnią granicą, to tworzenie się nowego państwa ukraińskiego. “To, co się wykluje z tej wojny będzie być może determinowało naszą historię na najblizsze dekady”- zaznaczył szef rządu. 

Ogólnopolski Kongres Dialogu Młodzieżowego odbywa się w Warszawie. Jego uczestnikami są między innymi młodzi działacze organizacji pozarządowych. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!