Polska: w Warszawie otwarto centrum biznesowe dla Ukraińców

0
Fot. business.diia.gov.ua
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Warszawie otwarto Centrum Doradztwa Biznesowego Diia.Business dla Ukraińców, które ma ułatwiać współpracę przedsiębiorców na polskim rynku oraz organizację działalności w naszym kraju. Aplikacja Diia.pl to ukraińskojęzyczna wersja aplikacji mObywatel umożliwiającej realizację e-usług publicznych.

“Polska już dziś jest jednym z największych partnerów biznesowych Ukrainy w Unii Europejskiej” – mówił pełnomocnik premiera ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński. Dodał, że polem do poszerzenia współpracy mogą być właśnie e-usługi. “Chcielibyśmy, żeby Diia.Business Hub był miejscem, gdzie kwitnie współpraca. Pokazujemy przedsiębiorcom z Ukrainy, ale też z Polski, że wspólnie możemy w cyfrowym świecie osiągnąć więcej. Jeśli ta współpraca między naszymi przedsiębiorcami będzie układać się tak, jak między naszymi instytucjami rządowymi, to przed nami wielka przyszłość” – dodał wiceminister z KPRM.

O dostępie do e-usług dla obywateli Ukrainy opowiadał w Warszawie wicepremier do spraw transformacji cyfrowej Ukrainy Mychajło Fedorow. Przypominał, że tamtejsi mieszkańcy mogą korzystać m.in. z cyfrowych paszportów: “Paszport to element progresu i postępu w całej budowie systemu informatycznego naszego państwa. Dzięki temu, że nasi obywatele dysponują takim paszportem, można również otworzyć rachunek w banku przez kilka kliknięć myszką” – opisywał Fedorow.
Centrum Diia.Business będzie oferować usługi biznesowe nieodpłatnie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!