Polska: KPRM uruchomiła portal kronika.gov.pl

0
411
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Od dziś można korzystać z platformy cyfrowych dzieł sztuki kronika.gov.pl. Krajowe Repozytorium Obiektów Nauki i Kultury zostało uruchomione przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Portal kronika.gov.pl ma zapewnić wszystkim dostęp do polskiej kultury, sztuki i nauki. Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adam Andruszkiewicz powiedział podczas inauguracji portalu, że w zbiorach znajdzie się w najbliższym czasie milion obiektów. “To jest niezwykle ważne, że Polacy jako społeczeństwo nowoczesne, mogą znaleźć w jednym miejscu dzieła sztuki, rękopisy czy fotografie udostępnione między innymi przez Bibliotekę Narodową, Narodowe Archiwum Cyfrowe oraz Muzeum Narodowe w Krakowie” – podkreślił. Adam Andruszkiewicz dodał, że kronika.gov.pl jest projektem rozwojowym.

“Liczymy na współpracę z jeszcze większą liczbą instytucji. Będziemy także zwiększać finansowanie tego projektu” – zaznaczył sekretarz stanu w KPRM.

Platforma pozwala na skorzystanie z dokumentów pochodzących z różnych epok historycznych i zapoznanie się z książkami mniej znanych autorów. Można również udostępnić swoje zbiory, a nawet stworzyć własną wirtualną kolekcję zasobów kultury. Wystarczy zarejestrować się na stronie kroniki.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!