Polska: trwają przygotowania do 25. Pikniku Naukowego

0
Fot. pikniknaukowy.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Trwają przygotowania do 25. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. W tym roku tematem wydarzenia będzie – woda. 

Największa w Europie impreza plenerowa o tematyce naukowej zaplanowana jest na 21 maja. W CNK swoje eksperymenty i badania związane z wodą zaprezentują między innymi instytucje naukowe, uczelnie, instytuty badawcze, muzea i instytucje kultury. “Nasza prezentacja będzie oparta na modelu rzeki regulowanej i tej z naturalnym przepływem, ale wodą będą kuleczki. Będziemy obserwowali jak się przemieszczają i zobaczymy, że rzeka, która jest nieregulowana zatrzymuje wodę w różnych swoich rozgałęzieniach. Przedstawimy także model obiegu wody w roślinie” – zapowiedziała profesor doktor habilitowana Marta Wrzosek z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. 

Z okazji 25. Pikniku Naukowego, wszystkie anteny Polskiego Radia przygotują różne atrakcje. Jak powiedziała kierownik Redakcji Kultury i Edukacji Programu Pierwszego Polskiego Radia Dorota Truszczak, temat wody będzie poruszany w wielu audycjach, także tych dla dzieci. “Jedynka Dzieciom, bo przecież czego Jaś się nie nauczył, Jan nie będzie umiał, pokaże na przykład, co robi płetwonurek, co znajduje się w podwodnym świecie, a także jak dużą rolę w życiu człowieka odgrywa woda, bo przecież żeby powstał jeden bochenek chleba, potrzeba aż 450 litrów wody. Zachęcam także do śledzenia audycji w Czwórce, która czyni nasz piknik światowym” – mówiła Dorota Truszczak.  

25. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik rozpocznie się o 11.00, a zakończy o 20.00. Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie internetowej pikniknaukowy.pl i na stronach rozgłośni Polskiego Radia. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!