Premier: uchodźcy z Ukrainy to szansa dla Polskiej gospodarki

0
Fot. Facebook: Mateusz Morawiecki
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że uchodźcy z Ukrainy są szansą dla Polskiej gospodarki. O wsparciu dla obywateli Ukrainy szef rządu rozmawiał w Warszawie z samorządowcami.

W trakcie spotkania Mateusz Morawiecki dziękował samorządowcom za współpracę z rządem w zakresie pomocy dla uchodźców. Wskazał, że przykładem takiej współpracy jest system nadawania uchodźcom numerów PESEL, przy którym – przypomniał – pracują razem urzędnicy administracji centralnej i samorządowej.

Jednocześnie szef rządu zaapelował do samorządowców o dalszą wspólną pracę na rzecz uchodźców. Podkreślał, że wszyscy muszą być zjednoczeni w obliczu tego zadania. “Zróbmy to razem, bo to jest niesamowita wartość dla Polski, która może procentować przez najbliższe dziesięciolecia” – zachęcał.

Premier Morawiecki mówił też, ze uchodźcy, którzy uciekają z ogarniętej wojną Ukrainy, są szansą dla Polskiej gospodarki. Wielu z nich – tłumaczył – chce bowiem zostać w naszym kraju. “Warto żebyśmy o tym mówili, bo w ten sposób kształtujemy opinię publiczną” – dodał.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker zapewnił, że rząd będzie dalej współpracował z samorządowcami przy pomocy dla uchodźców. Wskazał, że trzeba stworzyć system wsparcia dla Ukraińców, który obejmie wiele dziedzin życia społecznego, między innymi ochronę zdrowia, edukację i rynek pracy. “Tylko dobra współpraca pozwoli, żeby ten system działał jak najlepiej” – przekonywał.

Pełnomocnik rządu do spraw uchodźców wojennych z Ukrainy przypomniał, że samorządy brały udział w przygotowywaniu ustawy pomocowej dla Ukraińców. Zachęcał samorządowców, aby włączyli się także w pracę nad nowelizacją tego aktu. “Dobra i usystematyzowana praca jest gwarantem bezpieczeństwa Polski” – mówił.

Jak informuje Straż Graniczna, od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę do Polski wjechało 2 miliony 548 tysięcy uchodźców. Wczoraj funkcjonariusze odprawili 24 tysiące 300 osób.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!