Polska: WOT zachęca do kwalifikacji wojskowej

0
546
Fot. Facebook: WOT
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Wojska Obrony Terytorialnej zachęcają młodych ludzi do kwalifikacji wojskowej. Ta rozpocznie się na początku kwietnia i potrwa do lipca. To czas sprawdzianu dla 19-latków, którzy w czasie kwalifikacji dostaną przydział wojskowy i zostanie wydane zaświadczenie o stanie ich zdrowia.

Do czynnego udziału w kwalifikacji i do rozważenia założenia munduru zachęcają wtym roku terytorialsi. Rzecznik dowództwa Wojsk Obnrony Terytorialnej pułkownik Marek Pietrzak zapowiada, że w komisjach pojawią się rekruterzy, którzy będą opowiadać młodych ludziom o służbie w armii. 

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zostaną wysłani do kilkuset komisji kwalifikacyjnych, które od kwietnia będą działały na terenie kraju. Pułkownik Marek Pietrzak powiedział, że w ubiegłym roku też robiono podobną kampanię, która przełożyła się na więcej powołań do służby. Oficer podkreślił, że największą zaletą WOT jest możliwość łączenia życia prywatnego ze służbą, ponieważ jest ona rotacyjna. Takiej formy nie proponuje żaden inny rodzaj sił zbrojnych w Polsce. 

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa rozpocznie się 4 kwietnia i potrwa do 8 lipca. Obejmie blisko 300 tysięcy młodych Polaków. Obowiązek stawienia się przed powiatowymi komisjami lekarskimi będą miały osoby urodzone w 2003 roku. Wezwanie otrzymają także urodzeni w latach 1998-2002, którym do tej pory nie została określona kategoria zdolności do czynnej służby wojskowej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!