Polska: 700 mln zł na sport w ramach Programu Wsparcia Mistrzów

0
226
Fot. Facebook: Ministerstwo Sportu i Turystyki
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W ramach Programu Wsparcia Mistrzów rząd planuje przeznaczyć 700 milionów złotych dla sportowców. Fundusz ma być wprowadzony w tym roku.

O inicjatywie poinformował na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, który napisał, że wsparcie z programu otrzymają sportowcy różnych dyscyplin – piłki nożnej, siatkówki, piłki ręcznej czy koszykówki. Wskazał, że w ramach funduszu dodatkowe środki otrzymają drużyny, które reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej. “Chcemy wygrywać, chcemy być najlepsi, chcemy by nasze dzieci trenowały w najlepszych klubach w Europie. I chcemy, by te kluby były polskie!” – napisał. 

Szef rządu zaznaczył, że 150 milionów złotych trafi do klubów piłki nożnej na inwestycje w infrastrukturę. Podkreślił, że od samego początku sport jest jednym z priorytetów jego rządu. “Polski sport to nasza duma. Sukcesy polskich sportowców dają nam nadzieję i radość, dodają otuchy i chcemy ich wspierać jeszcze mocniej” – dodał.

Program ma wspierać nie tylko sportowców zawodowych, ale również uzdolnionych amatorów – dzieci i młodzież. Celem programu, poza aspektem czysto sportowym, jest także promocja Polski poza granicami naszego kraju i budowanie relacji biznesowych z innymi państwami. Fundusz z ramienia rządu będzie koordynował minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk. Inicjatywa jest częścią rządowego programu Polski Ład.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!