Polska: prezydent Andrzej Duda podsumował rok 2021

0
577
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W filmie opublikowanym w mediach społecznościowych prezydent Andrzej Duda podsumował najważniejsze wydarzenia ubiegłego roku. Wskazał przede wszystkim, że mimo pandemii koronawirusa polska gospodarka wróciła na ścieżkę dynamicznego wzrostu, a rząd kontynuuje ważne inwestycje strukturalne.

Prezydent zwrócił również uwagę na kwestie bezpieczeństwa Polski, w szczególności na skuteczne odparcie ataku hybrydowego ze strony Białorusi. Podkreślił, że bezpieczeństwo naszego kraju wiąże się ściśle z bezpieczeństwem w całym regionie i całej Europie. Przypomniał, że działania Polski związane z tą kwestią spotkały się ze zrozumieniem i poparciem innych państw.

“Polska jest wiarygodnym partnerem w Unii Europejskiej i w Sojuszu Północnoatlantyckim. Bądźmy dla siebie życzliwi i wyrozumiali. Pamiętajmy, że to, co nas Polaków łączy jest mocniejsze i trwalsze niż to, co nas dzieli” – powiedział prezydent Andrzej Duda.
Zaapelował również o porozumienie ponad podziałami i wspólne działanie na rzecz dobra naszego kraju. Przypomniał też, że nasze działania mają znaczący wpływ na to, jak szybko pokonamy pandemię koronawirusa.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!