Eurostat: Polska kolejny miesiąc w czołówce państw z niskim bezrobociem w UE

0
Eurostat
Fot. aleBank.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Polska kolejny miesiąc jest w czołówce państw z niskim bezrobociem w Unii Europejskiej. Z danych opublikowanych przez urząd statystyczny Eurostat wynika, że we wrześniu lepiej od Polski wypadły tylko Czechy – 2,6 procent – oraz Holandia i Malta. Stopa bezrobocia w naszym kraju wyniosła 3,4 procent, a średnia unijna to 6,7 procent.

Eurostat porównał dane z ubiegłego roku i wynika z nich, że bezrobocie w Polsce utrzymuje się na niemal niezmiennym poziomie. We wrześniu 2020 wyniosło 3,3 procent, po roku ten wskaźnik wzrósł zaledwie o 0,1 punktu procentowego. Z informacji unijnego urzędu statystycznego wynika, że w Polsce bez pracy we wrześniu były 574 tysiące osób. Należy jednak pamiętać, że są różnice, jeśli chodzi o dane Eurostatu i Głównego Urzędu Statystycznego, bo inna jest metodologia liczenia. Według GUS stopa bezrobocia we wrześniu w Polsce wyniosła 5,6 procent.

W Unii Europejskiej najgorsza sytuacja na rynku pracy jest w Hiszpanii, gdzie bezrobocie we wrześniu wyniosło 14,6 procent, oraz w Grecji – 13,3 procent.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!