Polska: premier Morawiecki o programie wsparcia rolnictwa

0
Fot. Facebook: Mateusz Morawiecki
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że rząd jest w trakcie wypracowywania szeregu ustaw, które będą miały na celu wsparcie rolnictwa w Polsce. Zapowiedział również reakcję na blokady dróg, które planuje organizować Agrounia.

Szef rządu dodał, że szczegóły Polskiego Ładu dla Rolnictwa mają zostać ujawnione we wrześniu, a program wsparcia będzie się skupiał na powszechności ubezpieczeń dla rolników, na rekompensatach za skutki klęsk żywiołowych oraz na zapewnieniu rolnikom odpowiednich cen skupu żywności. Premier określił zestaw ustaw dla rolnictwa jako bardzo atrakcyjny i przypomniał, że jednym z celów ma być skrócenie drogi między producentami żywności a konsumentami, dzięki czemu mają wzrosnąć dochody rolników.
„Natomiast na blokady dróg, które uniemożliwiają normalne życie mieszkańcom oczywiście nie będziemy się godzić i będę prosił ministra spraw wewnętrznych o zdecydowaną reakcję” – dodał Mateusz Morawiecki.

Dziś rano rolnicy związani z Agrounią rozpoczęli blokadę drogi numer 15 w województwie warmińsko-mazurskim. Organizatorzy zapowiadają, że protest potrwa 24 godziny i deklarują, że ich celem jest obrona krajowych producentów żywności, szczególnie hodowców trzody chlewnej, którzy ucierpieli z powodu epidemii ASF.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!