Polska: od środy 34 kraje w nowym zakazie lotów

Wiadomości Polska

0
1040
Zakaz lotów Polska

34 kraje znalazły się na nowej liście z zakazem lotów do Polski. Rządowe rozporządzenie w tej sprawie musi jeszcze podpisać premier. Nowa lista będzie obowiązywać od środy przez dwa tygodnie. 

W myśl nowych przepisów do Polski nadal można będzie się dostać bezpośrednio drogą lotniczą ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Po raz pierwszy z listy zniknęła Rosja, co oznacza, że przewoźnicy lotniczy będą mogli uruchomić regularne rejsy pasażerskie do tego kraju. Na liście nie ma także Ukrainy. 

W projekcie nowego rozporządzenia znalazła się natomiast Gruzja mimo, że kraj też niedawno zniósł zakaz międzynarodowych lotów. Oznacza to, że polscy przewoźnicy przez co najmniej dwa tygodnie nie będą mogli organizować regularnych połączeń. Gruzję miały w ofercie między innymi Polskie Linie Lotnicze LOT. 

Na liście ponownie znalazły się też takie kraje, jak Stany Zjednoczone, Tunezja, Liban, Brazylia, czy Czarnogóra. Zakaz nie obejmuje rejsów czarterowych, które zostały wykupione przez organizatorów wyjazdów turystycznych. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!