Polska: policja podsumowała wakacje na drogach

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Policja podsumowała wakacje na drogach. Ze statystyk wynika, że w lipcu i sierpniu doszło do mniejszej liczby wypadków, niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

 Mundurowi odnotowali 5387 wypadków. Jest to o 13 procent mniej, niż w 2019 roku. Zginęły 482 osoby. To mniej o 18 procent. Rannych zostało 6242 osób, co oznacza spadek o 15 procent. 
Jak mówi komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, nieznacznie też spadła liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierowców. 

W czasie wakacji zatrzymano ich 22 030 osób. W zeszłoroczne wakacje było ich o ponad sto więcej. Znacznie wzrosła natomiast liczba odebranych praw jazdy za przekroczenie prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Liczba ta była o 36 procent wyższa, niż w 2019 roku.  
Robert Opas wskazuje, że w tym roku natężenie ruchu było większe, niż w zeszłym roku. Na spadek liczby wypadków złożyło się kilka przyczyn. 

Po pierwsze praca policji, czyli prewencja. Po drugie wysoki wskaźnik odebranych praw jazdy za przekroczenie prędkości mógł spowodować, że część kierowców, którzy są zagrożeniem dla innych użytkowników dróg, nie wyjechali w trasę. Możliwe też, że wszelkie akcje edukacyjne dotarły do wielu kierowców, którzy częściej zdejmowali nogę z gazu. 

Dziś policja rozpoczyna akcję „Bezpieczna Droga Do Szkoły”, podczas, której mundurowi będą patrolować okolice placówek oświatowych. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!