Polska: premier ze słowami wsparcia dla Polaków na Białorusi

0
Morawiecki
Fot. Twitter: Kancelaria Premiera RP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Premier Mateusz Morawiecki zapewnia o gotowości wsparcia Polaków mieszkających na Białorusi. W rozmowie z Angeliką Borys, szefową Związku Polaków na Białorusi, szef rządu podkreślił, że jesteśmy gotowi nieść pomoc humanitarną naszym rodakom. We wpisie w serwisie Twitter podkreślił, że “obecne niezadowolenie społeczne na Białorusi osiągnęło niespotykany poziom. Przemoc nie jest rozwiązaniem, tylko źródłem problemu.”

Premier napisał, że “naciski dotykają również naszych rodaków mieszkających na Białorusi, jak i działaczy związku”. Kilkoro z nich zostało zatrzymanych. Ambasador Polski interweniował też w sprawie zatrzymania trzech obywateli naszego kraju. Pobity dziennikarz TVP Polonia znajduje się w grodzieńskim szpitalu, czuje się dobrze i nie potrzebuje pomocy.

“Zarówno Polacy mieszkający w Polsce, jak i na Białorusi, wyrażają solidarność z ofiarami pacyfikacji. Zadeklarowałem pełne rządowe wsparcie” – napisał Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że rozwiązanie tej trudnej sytuacji “może nastąpić tylko w drodze dialogu i przywrócenia przestrzegania podstawowych swobód obywatelskich, które to działania powinny doprowadzić do kompromisu”. Premier dodał, że liczy na podjęcie wspólnych działań przez Unię Europejską.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!