PLL LOT: nowe kierunki uzależnione od sytuacji pandemicznej

0
Polskie Linie Lotnicze LOT USA Chicago Kraków
Fot. Facebook: PLL LOT
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

PLL LOT może uruchomić nowe połączenia po tym, jak wczoraj weszło w życie nowe rozporządzenie dotyczące międzynarodowych połączeń lotniczych. 

W rządowym dokumencie znalazła się lista 44 krajów, do których nie można latać z Polski. Nie znalazły się tam jednak takie kierunki, jak Egipt, Portugalia, czy Szwecja.

Na liście znalazły się 44 państwa m.in. USA, Chiny, Rosja, Izrael, RPA, Kazachstan, Meksyk czy Brazylia.

Po raz pierwszy od początku pandemii rozporządzenie zawierało listę krajów z zakazem lotów. Wcześnie zawierało zakaz, a także listę krajów z niego wyłączonych. 
Zastępca rzecznika prasowego PLL LOT Aleksandra Dąbkowska poinformowała, że trwają prace nad modyfikacją siatki połączeń. Zaznaczyła, że jej kształt jest uzależniony od możliwego zainteresowania pasażerów, ja i od sytuacji, jeśli chodzi o liczbę zachorowań na COVID – 19 – zarówno w krajach, do których LOT miałby latać, jak i od sytuacji w Polsce. W związku z liczbą nowych zakażeń niektóre kraje, jak na przykład Norwegia chcą wprowadzić kwarantannę dla osób, które przylatują z Polski. Z kolei Cypr wprowadza obowiązkowe testy dla Polaków. 
Kierunkiem, który przed wybuchem pandemii obsługiwał LOT był Sztokholm i to właśnie połączenie do stolicy Szwecji ma największe szanse na pojawienie się w rozkładzie narodowego przewoźnika. Aleksandra Dąbkowska zaznaczyła jednak, że ostateczne decyzje jeszcze w tej sprawie nie zapadły. 

We wrześniu PLL LOT planuje uruchomienie dodatkowych rejsów na trasach europejskich. Chce też utrzymać niektóre kierunki uruchomione w ramach akcji LOT Na Wakacje. Niewykluczone też, że powrócą niektóre kierunki dalekiego zasięgu. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!