Polska: uroczystości pogrzebowe Pawła Królikowskiego

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Przedstawiciele władz, rodzina, artyści i wielbiciele żegnają w Warszawie popularnego aktora filmowego i telewizyjnego Pawła Królikowskiego. 

“Odszedł nie tylko wybitny aktor, ale także wspaniały przyjaciel, mąż i ojciec” – mówił w kazaniu podczas mszy w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca ksiądz Andrzej Luter. “Nie ma już go w tej rzeczywistości doczesnej. Zabrał ze sobą do wieczności część naszego serca. Chciałbym powiedzieć za Hiobem: oczami ciała będę widział Boga. Do zobaczenia Pawle” – mówił ksiądz Luter. Podkreślał, że dla Pawła Królikowskiego liczyła się przede wszystkim rodzina. “W jednym z wywiadów mówił: rodzina jest wszystkim, co mam. Zawsze chciałem mieć rodzinę, chciałem mieć dużą rodzinę. Potem wydawało mi się, że to się dzieję poza mną, trochę z przypadku. Ale na świecie przypadków nie ma, przypadek zawsze trafia tam, gdzie powinien trafić, tam, gdzie lokuje się najboleśniej albo najszczęśliwiej”- przypomniał ksiądz. 

Prezydent Andrzej Duda, który uczestniczył w mszy pogrzebowej, odznaczył pośmiertnie Pawła Królikowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury polskiej.
Uroczystości pogrzebowe mają charakter państwowy. Aktor zostanie pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Zmarł 27 lutego, w wieku 58 lat.

Paweł Królikowski był znany milionom widzów z roli Kusego w telewizyjnym serialu “Ranczo”. Wystąpił w kilkudziesięciu produkcjach, między innymi: “Czwarta władza”, “Na dobre i na złe”, “PitBull”, “Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” oraz “Ojciec Mateusz”. Ostatnio grał w serialu “W rytmie serca”. W ubiegłym roku wziął udział w kampanii wizerunkowo-promocyjnej Programu 1 Polskiego Radia. W latach 2018-2020 pełnił funkcję prezesa Związku Artystów Scen Polskich.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!