Prezydent Duda: do tej pory nie stwierdzono koronawirusa

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Polski oświadczył, że w Polsce nie stwiedzono koronawirusa.

Andrzej Duda poinformował o tym po spotkaniu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z premierem, ministrem zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym. Potwierdzili oni, że do tej pory w Polsce nie wykryto żadnego przypadku zachorowania spowodowanego koronawirusem.

Prezydent zaapelował o zachowanie spokoju. Wezwał też, aby nie wykorzystywać zagrożenia koronawirusem w celach politycznych.
O 10.00 czasu polskiego rozpoczęło się jednodniowe posiedzenie Sejmu. Przewidziano na nim informację rządu o podjętych działaniach i o stanie przygotowań państwa związanych z zagrożeniami epidemicznymi w Polsce i Europie. Będzie to jedyny punkt posiedzenia. 
W ubiegłym tygodniu z prośbą o zwołanie posiedzenia zwrócił się do marszałek Sejmu prezydent Andrzej Duda. Jak mówił, chce, by “rząd udzielił informacji na temat tego, jaka jest sytuacja w związku z szerzącą się w Europie epidemią zachorowań na koronawirusa”. W czwartek odbyło się posiedzenie Prezydium Sejmu i Konwentu Seniorów w sprawie zwołania dodatkowego posiedzenia izby.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!