Polska: CBA w mieszkaniu M. Banasia

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Centralne Biuro Antykorupcyjne weszło do mieszkań prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia i jego córki. Informację podał portal Onet. Nieoficjalnie potwierdziły ją Polskiemu Radiu dwa źródła. 

Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, która prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym szefa NIK, Paweł Sawoń powiedział, że od rana są prowadzone czynności w sprawie tego śledztwa. Dodał, że “na zlecenie prokuratury funkcjonariusze CBA wykonują czynności związane z przeszukaniem kilku miejsc”. Zastrzegł, że prokuratura nie udziela informacji w sprawie nazwisk i adresów. 

Biuro prasowe Najwyższej Izby Kontroli na razie nie komentuje sprawy. 

Marian Banaś został wybrany na sześcioletnią kadencję prezesa NIK w sierpniu ubiegłego roku. Wcześniej był ministrem finansów a także szefem Krajowej Administracji Skarbowej. We wrześniu stacja TVN podała, że prezes NIK zaniżał w oświadczeniach majątkowych dochody z wynajmu kamienicy w Krakowie. W opublikowanym materiale była również mowa o powiązaniach ze stręczycielami, wynajmującymi lokale w tej kamienicy. Pod koniec roku Prokuratura Regionalna w Białymstoku rozpoczęła śledztwo w sprawie ewentualnych nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych Mariana Banasia. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!