Polska: Child Alert po uprowadzeniu dziecka w Gdyni

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Policja opublikowała wizerunek mężczyzny podejrzewanego o uprowadzenie 10-latka. Trwają poszukiwania chłopca, uprowadzonego wczoraj wieczorem w Gdyni. Obywatel Maroka zaatakował swoją byłą partnerkę i porwał z ulicy 10-letniego syna Ibrahima Oudrissa. O rodzicielskie uprowadzenie chłopca podejrzany jest Azeddine Oudriss.

Matka rozmawiała dziś przez telefon z uprowadzonym 10-letnim Ibrahimem. 

Rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka zaapelował do ojca Ibrahima, by przekazał dziecko policji. “Zwracam się z apelem do niego, aby jak najszybciej zwrócił Ibrahima. Nie wyobrażam sobie sytuacji, aby syn nie był dla niego najważniejszą osobą w życiu. Jest to zapewne – jak każde dziecko dla rodzica – jego największy skarb. Chłopiec już dużo przeżył, to są dla niego traumatyczne przeżycia – mówił Mariusz Ciarka.

Policja po analizie sprawy zdecydowała się uruchomić procedurę “child alert”. Jak mówił Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji, child alert ma bardzo duży odzew społeczny. Policja sprawdza każdą informację. “Nie spotykamy się ze złośliwymi telefonami czy fałszywi informacjami” – mówi Mariusz Cairka. Dodał, że informacje, które otrzymuje policja, nie zawsze są potwierdzone. “Ale widać, że są przekazywane szczerze, bo ktoś zauważył dziecko podobne do poszukiwanego albo coś zwróciło uwagę” – mówił rzecznik Komendy Głównej. Mariusz Ciarka ocenił, że child alert to bardzo dobra forma współpracy ze społeczeństwem.

Policja prosi, aby wszystkie informacje dotyczące zaginionego lub osoby podejrzewanej o uprowadzenie przekazywać pod numer 995, 112, 997 lub do najbliższej jednostki policji. Uprowadzony chłopiec ma około 150 centymetrów wzrostu, ciemnobrązowe włosy i brązowe oczy. W momencie porwania był ubrany w pomarańczową kurtkę, białą bluzę z Kaczorem Donaldem, jeansowe spodnie ze ściągaczami i czarne buty z elementami odblaskowymi. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!