Polska: usprawnienie programu “Czyste powietrze”

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Będzie można szybciej otrzymać dofinansowanie na wymianę ogrzewania na gazowe w ramach programu “Czyste powietrze”. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisały porozumienie w tej sprawie. Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Piotr Woźny powiedział, że porozumienie zakłada głównie wymianę informacji między Narodowym Funduszem ze spółką PGNiG. Jak dodał, ma to usprawnić realizację programu “Czyste powietrze”.

“Podpisane porozumienie przede wszystkim pozwoli szybciej i sprawniej rozpoznawać wnioski w programie Czyste powietrze. Dzięki temu uzyskujemy dostęp do informacji, czy osoba, która składa wniosek o wymianę przestarzałego źródła ciepła na piec na gaz, już korzysta z sieci gazowej, czy może jest w jej zasięgu” – mówił Piotr Woźny. Szef NFOŚiGW poinformował, że PGNiG udostępni ponad 130 punktów obsługi klienta, gdzie będzie można dowiedzieć się, jak wymienić kocioł na ekologiczny. Niewykluczone, że w tych punktach będzie można składać wnioski w tym celu. Prezes Zarządu PGNiG Jerzy Kwieciński podkreślił, że aby dotrzeć do beneficjentów programu Czyste powietrze, spółka będzie systematycznie zwiększać dostęp do sieci gazowej. “Chcielibyśmy, aby to dotyczyło ponad 90 procent obszaru naszego kraju.

Liczymy na to, że dzięki programowi Czyste powietrze z naszej infrastruktury gazowej będzie mogło korzystać ponad 70 procent społeczeństwa”, powiedział Jerzy Kwieciński. Program “Czyste powietrze” zakłada uzyskanie dotacji między innymi na wymianę pieca, stolarki okiennej i drzwiowej oraz instalacji odnawialnych źródeł energii. Wnioski przyjmowane są w wojewódzkich funduszach ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz w gminach, które podpisały porozumienie z wojewódzkimi funduszami. Realizacja programu Czyste powietrze przewidziana jest do 2029 roku. Przedsięwzięcie będzie kosztować ponad sto miliardów złotych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!