Premier Włoch: w naszej partii nie ma miejsca na rasizm i antysemityzm

0
Fot. Agenzia Nova
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Premier Włoch Giorgia Meloni napisała list do przywódców swojej partii “Bracia Włosi”, w którym zdecydowanie odcina się od rasizmu, antysemityzmu i faszyzmu. To reakcja na antysemickie i profaszystowskie deklaracje młodych działaczy partyjnych.

Dziennikarz portalu “Fanpage” przeniknął do młodzieżówki partii i ukrytą kamerą nagrywał prowadzone rozmowy. Następnie opublikował nagrania na stronie portalu. Padały na nich słowa gloryfikujące Mussoliniego i hasła antysemickie. Potępili je należący do partii Bracia Włosi przewodniczący Senatu i minister obrony.

W liście do przywódców partyjnych Giorgia Meloni napisała, że w partii nie ma miejsca na rasizm, antysemityzm czy nostalgię za totalitaryzmami XX wieku, ani na tych, którzy chcieliby cofnąć czas. Dwie młode działaczki pojawiające się na nagraniu zostały już usunięte z partii. Nagrania zarekwirowała parlamentarna komisja do walki z rasizmem i antysemityzmem. Przewodniczy jej senatorka Liliane Segre, która przeżyła wywózkę do obozu w Auschwitz.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!