Szczegóły spotkania Zełenski-Orbán w Kijowie

0
Fot. Telex
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Znamy bliższe szczegóły dzisiejszego spotkania w Kijowie między ukraińskim prezydentem a węgierskim premierem. Viktor Orban udał się na Ukrainę w pierwszą wizytę zagraniczną po objęciu przez jego kraj prezydencji w Unii Europejskiej.

Ukraiński prezydent powiedział, że z węgierskim premierem omawiali najbardziej fundamentalne kwestie we wzajemnych, sąsiedzkich stosunkach. Chodzi przede wszystkim o handel, współpracę transgraniczną, infrastrukturę i energię. Ważną kwestią były też prawa mniejszości węgierskiej na Ukrainie i ukraińskiej na Węgrzech. Jednym z efektów dzisiejszych rozmów ma być powstanie ukraińskiej szkoły na Węgrzech.

Po Wołodymyrze Zełenskim przemawiał węgierski premier. Zaproponował on Ukraińcom zawieszenie broni i rozpoczęcie negocjacji z Rosją. Dodał, że prosił ukraińskiego prezydenta o szczerą odpowiedź w tej sprawie. Nie podano jednak jaka ona była. Orbán dodał też, że chce ze swoim sąsiadem zamknąć wszelkie spory i że jego kraj będzie uczestniczył w modernizacji ukraińskiej gospodarki.

Viktor Orbán pojechał do Kijowa nie tylko po raz pierwszy od początku wojny, którą rozpętała na Ukrainie Rosja. Była to jego pierwsza wizyta w tym kraju od 2012 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!