Viktor Orbán: przystąpienie Ukrainy do UE nie leży w naszym narodowym interesie

0
Orban
Fot. Bloomberg
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Premier Węgier powtórzył stanowisko rządu – Węgry nie zgodzą się na rozpoczęcie negocjacji akcesyjnych Ukrainy z Unią Europejską. Według niego nie leży to w narodowym interesie jego kraju.

Węgierski premier będzie apelował do europejskich przywódców o odłożenie rozmowy o akcesji Ukrainy na późniejszy termin. Według niego, Ukraina nie jest gotowa na wejście do Unii, a kraje takie jak Węgry stracą wiele unijnych funduszu po jej wejściu.

“Członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej i rozpoczęcie teraz negocjacji akcesyjnych nie pokrywają się z interesami narodowymi Węgier”- powiedział Viktor Orbán w państwowym Radiu Kossuth.

Węgierski premier uważa, że jego postawa nie jest wetem, bo ono według unijnego prawa nie istnieje. Dodał, że Węgry wprawdzie nie zgadzają się w tej sprawie w innymi krajami członkowskimi, ale traktaty unijne w tej sprawie nakazują jednolite stanowisko wszystkich państw.

W poniedziałek w Budapeszcie z węgierskim premierem rozmawiał szef Rady Europejskiej Charles Michel. Po spotkaniu komunikaty były bardzo oszczędne- po dzisiejszym wywiadzie Viktora Orbána widać, że jego stanowisko się nie zmieniło.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!