Francja – sondaż: 3/4 Francuzów źle ocenia politykę migracyjną rządu

0
Francja migranci
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

3/4 Francuzów źle ocenia politykę migracyjną swojego rządu i domaga się zaostrzenia przepisów dotyczących przyjmowania cudzoziemców. Tak wynika z sondażu na zlecenie dziennika „Le Figaro”. „Francuzi liczą na zmianę polityki” – pisze konserwatywny dziennik.

Badanie pracowni Odoxa pokazuje, że działania rządu w sprawie imigracji krytycznie ocenia aż 74 procent społeczeństwa. Ponad 80 procent respondentów opowiada się za usprawnieniem procedur wydalania cudzoziemców i za wprowadzeniem ograniczeń liczbowych dotyczących imigrantów. 3/4 badanych domaga się rozpisania referendum na temat imigracji – o co zabiegają od kilku tygodni politycy prawicy i narodowcy. Prezydent Macron obiecał niedawno, że rozważy taką możliwość, choć wymagałoby to zmian w konstytucji.

Sondaż pokazuje, że Francuzi chcą lepszej polityki integracji imigrantów. Ponad połowa badanych popiera uregulowanie statusu pobytu cudzoziemców pracujących w sektorach, w których brakuje siły roboczej. Jesienią rząd ma przedstawić ustawę, która zaproponuje takie rozwiązanie. Nowe prawo ma też zaostrzyć przepisy dotyczące wydalania imigrantów skazanych za przestępstwa.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!