Niemcy: “Die Welt” – krytyka polityki gospodarczej rządu

0
Niemcy Germany flaga
Fot. Pexels/Claudio Mota
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Niemiecki biznesmen Wolfgang Reitzle skrytykował w dzienniku “Die Welt” politykę gospodarczą władz. Napisał, że Niemcy nie są już jednym z 20 najbardziej konkurencyjnych krajów na świecie, szkodzi im też obecna polityka klimatyczna, która, jego zdaniem, “robi niewiele lub nic dla ochrony klimatu”.

Wolfgang Reitzle jest członkiem rad nadzorczych kilku firm, w tym Axel Springer SE, wydawcy największych niemieckich dzienników – “Bild” i “Die Welt”. W swoim artykule napisał, że “Niemcy chylą się ku upadkowi i to nie od czasu koronawirusa czy wojny na Ukrainie”. Zwrócił uwagę, że za rządów kanclerz Angeli Merkel nie przeprowadzono żadnej reformy strukturalnej, która podniosłaby wydajność gospodarki.

Podjęto natomiast decyzje o transformacji energetycznej i otwarciu granic dla niekontrolowanej migracji, które miały negatywne skutki. Autor uznał za błąd wyłączenie elektrowni atomowej i napisał, że “żaden kraj nie ma głupszej polityki klimatycznej od Niemiec”. Wolfgang Reitzle dodał, że w urzędach panuje biurokracja, obywatele nie są odpowiednio obsługiwani, a Niemcy pozostają w tyle za innymi krajami, jeśli chodzi o cyfryzację.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!