Prezydent A. Duda dla “Sieci”: pomagając Ukrainie budujemy stosunki na wiele pokoleń

0
Fot. Facebook: Sieci
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że pomagając Ukrainie budujemy stosunki z naszym sąsiadem na wiele pokoleń. W wywiadzie dla tygodnika “Sieci” odniósł się w ten sposób do głosów opozycji, że udzielając pomocy uchodźcom generujemy kłopoty gospodarcze, obniżamy poziom nauki w szkołach i wydłużamy kolejki do lekarzy.  

“Zachowaliśmy się z klasą” – powiedział prezydent. – „Zachowaliśmy się tak, jak powinno się zachować społeczeństwo, które ma za sobą 1050 lat chrześcijaństwa. Przyjmujemy ludzi w trudnej sytuacji, przyjmujemy ich z otwartym sercem. Ci ludzie płakali na granicy. Nie wierzyli, że to, co tam dostają, może być za darmo. Że czekają tu na nich Polacy z kartkami: zabiorę cztery osoby, zabiorę sześć osób, zabiorę do domu, zawiozę gdzie potrzeba. Dotąd niektórzy nie wierzą, że spotkała ich taka życzliwość po polskiej stronie”.  

Rozmówca tygodnika “Sieci” podkreśla, że więzi, zbudowanej w trudnym czasie wojny, nie da się przeliczyć na pieniądze. – “To może zaprocentować na dziesięciolecia, na stulecia relacji polsko-ukraińskich. Trudnych relacji. Jeśli uda się te niedogodności wytrzymać, jeśli zaciśniemy zęby, rozumiemy, że musimy to razem przetrwać, do chwili gdy większość wróci do siebie, to zbudujemy coś ważnego na cale pokolenia. Te dzieci, które dziś poszły do polskich szkół, będą w przyszłości ambasadorami Polski, przyjaciółmi Polaków, i będą opowiadały swoim wnukom, że gdy musiały uciekać przed wojną, to Polacy ich przygarnęli, nakarmili”.- podkreślał prezydent Andrzej Duda.
Cały wywiad publikuje dzisiejszy tygodnik “Sieci”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!