V. Orbán: Węgry mogą się obejść bez Brukseli

0
Orban
Fot. Bloomberg
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Premier Węgier Viktor Orbán w cotygodniowym wywiadzie dla publicznego radia powiedział, że w sporze z Brukselą jego kraj nie da się zapędzić w kozi róg i może się bez niej obejść. Odniósł się również do sprawy zawieszenia programu Erasmus dla większości węgierskich uczelni.

Pytany przez dziennikarza publicznego Radia Kossuth o aktualne stosunki Węgier z Komisją Europejską Viktor Orbán powiedział, że jego kraj jest przygotowany na trudny okres, jaki nastał na świecie. Według premiera kraj jest gotowy także na częściowy brak pieniędzy z funduszy europejskich, bo zgromadził rekordowo wysokie rezerwy finansowe.

„Nie da się zapędzić Węgier w kozi róg. Bruksela musi się zmierzyć z faktem że możemy się bez niej obejść, że bez niej również wstaje dzień i każdego ranka pieje kogut” – powiedział węgierski premier.

Ostre komentarze padły w kontekście decyzji Komisji Europejskiej zawieszającej uczestnictwo 21 uniwersytetów węgierskich w programie Erasmus Plus. Według premiera, Komisja chcąc rozstrzygnąć polityczną rozgrywkę z węgierskim rządem mści się na węgierskiej młodzieży. Viktor Orban potwierdził, że jeśli Bruksela nie przywróci programu, zostanie on sfinansowany przez rząd w Budapeszcie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!