Niemiecka prasa: “Olaf Scholz nie jest przygotowany na klęskę Putina”

0
Scholz
Fot. aa.com.tr
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Niemiecka prasa komentuje stanowisko rządu Olafa Scholza w sprawie wojny na Ukrainie. Dziennik “Die Tageszeitung” przekonuje, że klęska Władimira Putina zbliża się “wielkimi krokami”. “Tymczasem Niemcy, zamiast oswoić się z nową sytuacją, dalej wierzą w mit niezwyciężonej Rosji” – pisze berlińska gazeta.

Zdaniem dziennika “Die Tageszeitung” lista fatalnych w skutkach błędów, popełnionych przez Olafa Scholza, wciąż jest długa. “Kanclerz Niemiec ostrzega przed podejmowaniem działań w pojedynkę, podczas gdy zachodni dyplomaci apelują do niego o zwiększenie wsparcia dla Ukrainy. Coś tu nie gra” – czytamy. Dziennik wskazuje, że przy obecnym przebiegu wojny klęska Rosji staje się coraz bardziej prawdopodobna. “Ukraińcy wykorzystali zaskoczenie wroga i odzyskują swój kraj, a Berlin dalej podtrzymuje pozory rosyjskiej mocarstwowości, zwiększając atmosferę strachu przed Putinem” – napisała “Die Tageszeitung”.  

Według dziennika niemieccy socjaldemokraci nie spodziewali się tak wyraźnego zwrotu akcji na Ukrainie i utknęli w “starych schematach i nawykach”. “Rząd federalny dalej patrzy wstecz i jest nieprzygotowany na ewentualną kapitulację Moskwy” – czytamy. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!