Giorgia Meloni: Włochy będą wspierać Ukrainę i sankcje nałożone na Rosję

0
369
Giorgia Meloni
Fot. AFP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Giorgia Meloni, która według sondaży zostanie po wyborach 25 września pierwszą kobietą na stanowisku premiera, zapewniła, że jej rząd będzie w pełni wspierał Ukrainę i sankcje nałożone na Rosję. Dziennik „Corriere della Sera” zorganizowała konfrontację Giorgii Meloni z przywódcą centrolewicowej koalicji Enrico Lettą.

Giorgia Meloni, której prawicowa koalicja w sondażach posiada 20 punktów procentowych przewagi nad lewicą, powiedziała, że Ukraina walczy również za Włochy, więc należy udzielać jej pełnego wsparcia. Dodała, że jej rząd będzie całkowicie wspierał obecne i ewentualne przyszłe sankcje na Rosję. Jej sojusznicy, szef Ligi Matteo Salvini i Silvio Berlusconi wcześniej wskazywali, że sankcje szkodzą bardziej krajom unijnym niż Rosji. 

Giorgia Meloni podkreśliła, że Włochy, gdy zostanie premierem, będą aktywnym i lojalnym członkiem Unii Europejskiej i NATO, ale będą się również domagać lojalności od innych. Wskazała, że Niemcy dla swoich partykularnych interesów blokują ustanowienie maksymalnej ceny za rosyjski gaz.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!