Szef ukraińskiej dyplomacji D. Kułeba krytykuje prezydenta Francji za rozmowy z W. Putinem

0
130
Kułeba Kuleba Ukraina
Fot. REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba skrytykował prezydenta Francji Emmanuela Macrona za rozmowy z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem. Ostatnia rozmowa telefoniczna pomiędzy politykami miała dotyczyć sytuacji wokół zaporoskiej elektrowni atomowej.

“Prezydent Macron ma prawo decydować, z kim rozmawiać. Jednak doświadczenie pokazało nam, że najlepszym miejscem do rozmów z Putinem jest pole bitwy” – powiedział Dmytro Kułeba w wywiadzie dla francuskiego tygodnika Le Journal du Dimanche. Dodał, że rozmowy z rosyjskim przywódcą nie działają, ponieważ jest on kłamcą i – zdaniem Dmytro Kułeby – Emmanuel Macron o tym wie. “Pamiętam niezwykłe wysiłki, jakie podejmował przed wojną, aby zapobiec konfliktowi. Nic nie wskazuje na to, że Putin od tego czasu zmienił zdanie lub był otwarty na negocjacje” – podkreślił szef ukraińskiej dyplomacji. 

Jednocześnie Dmytro Kułeba zgodził się ze stwierdzeniem prezydenta Francji, że „w odpowiednim czasie” Ukraina może zawrzeć pokój z Rosją. „Każda wojna kończy się dyplomacją. Zobaczymy, na jakich warunkach dojdziemy do tego momentu. W osobie zwycięzcy, czy przegranego? To się liczy. Chcemy zasiąść przy stole negocjacyjnym w pozycji zwycięzcy. A to jest rozstrzygane na polu bitwy” – podkreślił.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!