Illinois: komitet przeciwników J.B. Pritzkera wysyła mieszkańcom krytyczne publikacje na jego temat w formie gazet

0
Fot. NBC Chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Konserwatywna grupa, która stoi za niedawną serią reklam w mediach, krytycznych wobec gubernatora J.B. Pritzkera, używa innego środka przekazu, wysyłając mieszkańcom Illinois publikacje papierowe w formie gazety. Republikański strateg polityczny Dan Proft opracował te komunikaty. Prowadzi on komitet akcji politycznej o nazwie “Play by the Rules”, który w ostatnich tygodniach wykupił reklamy krytykujące politykę gubernatora Pritzkera i Demokratów. Gazety są wysyłane do grup zarejestrowanych wyborców i są dostosowane do danej społeczności. W jednym z wydań artykuły skrytykowały projekt HB 3653 i zanotowały kilka przepisów ustawy, którym przeciwni są Republikanie. Gubernator J.B Pritzker powiedział, że wydawany przez partię Republikańską materiał nie jest odpowiednio oznaczone jako materiały kampanii oraz że przedstawia tylko jeden punkt widzenia.

Bailey skontrował, mówiąc, że gazetami, które pokazują tylko jeden punkt widzenia są Sun Times i Tribune. 
Chicago Tribune poparła byłego republikańskiego gubernatora Bruce’a Raunera nad Pritzkerem w wyborach w 2018 roku. Nie wydała jeszcze poparcia w 2022 roku. Rada redakcyjna The Sun-Times poparła Pritzkera.

Nie jest jasne, czy finansowane przez konserwatystów gazety naruszają jakiekolwiek prawo wyborcze, nawet przy uwzględnieniu krytyki na temat stronniczości.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!