Rumunia: kampania za wejściem do Schengen

0
284
Fot. schengenvisainfo.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Największa partia w rumuńskim parlamencie – Partia Socjaldemokratyczna- rozpoczęła kampanię na rzecz wejścia do strefy Schengen. Rumunia po piętnastu latach członkostwa w Unii Europejskiej pozostaje poza strefą bez kontroli granicznych.

Politycy socjaldemokratów poparcie dla swojej inicjatywy chcą zyskać nie tylko w ojczyźnie, ale i w całej Europie. W tym celu ogłosili akcję pod wspólnym, internetowym hasłem #RomaniaDeservesSchengen. Jej celem jest zebranie co najmniej 40 tysięcy wiadomości z tym hasłem na różnych portalach. 

W oświadczeniu największej partii w rumuńskim parlamencie czytamy, że Unia Europejska wykazała swoją żywotność w kryzysie, ale integracja Rumunii ze strukturami europejskimi się nie skończyła. Eurodeputowany PSD Viktor Negrescu napisał, że przystąpienie jego kraju do strefy Schengen dałoby obywatelom pełnię praw i możliwości – także gospodarczych.

Do strefy wewnętrznych granic Unii Europejskiej należą wszystkie kraje Wspólnoty oprócz Irlandii, Rumunii, Bułgarii, Cypru i Chorwacji. Najbliżej wejścia do niej są te dwa ostatnie.

1. https://www.schengenvisainfo.com/

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!