Prezydent Łotwy: należy cofnąć wizy osobom, które popierają rosyjską agresję

0
249
Fot. The TImes of Israel
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Łotwy Egils Levits oświadczył, że należy cofnąć wizy oraz pozwolenia na pobyt w Unii Europejskiej, osobom, które popierają rosyjską agresję. Dokumenty, które zostały już wydane, powinny – jego zdaniem – zostać na nowo zweryfikowane. 

Egils Levits przypomniał, że Łotwa nie wydaje Rosjanom wiz turystycznych od pierwszego dnia rosyjskiej agresji na Ukrainie. Jednak, jak zaznaczył, inne państwa nadal je wydają. Dlatego Rosjanie mogą nadal przyjeżdżać na Łotwę, ale z wizami, które otrzymali z innych państw Wspólnoty. Zdaniem łotewskiego prezydenta, wszystkie kraje, które mają opinię zbieżną z opinią władz w Rydze, powinny domagać się, aby wizy turystyczne nie były wydawane Rosjanom na poziomie całej Unii Europejskiej. 

Ponadto Egils Levits uważa, że dokumenty, które już zostały wydane, powinny zostać na nowo zweryfikowane, a w przypadku jeśli dana osoba popiera rosyjską agresję – unieważnione. Jego zdaniem łotewskie władze nie powinny też wydawać zezwoleń na pobyt stały tym mieszkańcom, którzy zdecydowali się przyjąć rosyjskie obywatelstwo. 

W tym tygodniu łotewski parlament przyjął uchwałę, w której stwierdził, że Rosja jest państwem wspierającym terroryzm. Deputowani wezwali państwa Unii Europejskiej do jak najszybszego zaprzestania wydawania obywatelom Rosji i Białorusi wiz wjazdowych i turystycznych. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!